21 października 2017

Wiedźma | Halloween Makeup

makijaż czarownica
Cześć Piękni! 
Halloween to mój ulubiony makijażowo czas w roku, ponieważ daje pretekst i motywację do tworzenia charakteryzacji, które uwielbiam wykonywać. Jest to czas oderwania się od zwykłych i "nudnych" makijaży, wreszcie można poszaleć i pobawić się kreatywnie. W zeszłym roku z powodu braku czasu na blogu pojawił się tylko jeden makijaż na Halloween, w dodatku nie była to charakteryzacja. Czas więc nadrobić zaległości!


Tym razem postanowiłam zebrać się już we wrześniu, kiedy mam jeszcze wolne od szkoły i pracy, aby stworzyć moje propozycje na Halloween. Nie jest to jedyna charakteryzacja, która pojawi się na blogu w tym roku, więc jeśli potrzebujecie natchnienia, zaglądajcie! 


charakteryzacja na czarownicę

Zaczynamy od makijażu na wiedźmę. Jeżeli zamierzacie wykonać go sami na halloweenową imprezę, pomyślcie aby wcześniej kupić specjalny nos. Ja swój nabyłam na Aliexpress za kilka złotych. Warto również wygrzebać z szafy lub kupić kapelusz. Mój znalazłam w szafie, jednak na rynku dostępne są szpiczaste kapelusze czarownic, które idealnie dopełnią charakteryzacji. Pamiętajcie, że dodatki są bardzo ważne i bez nich nie osiągniecie fajnego efektu. Co jeszcze można dodać, aby podkręcić makijaż? Jeśli chcecie wywołać efekt wow, skuście się na perukę w kolorze czarnym, granatowym lub fioletowym. Chyba, że macie naturalnie bardzo ciemne włosy, wtedy jesteście szczęściarzami :)

Do wykonania charakteryzacji nie potrzebujemy zbyt wielu kosmetyków. Głównie używałam brązowej i białej kredki oraz brązowych, szarych i białych cieni. Na początku całą twarz pokryłam podkładem. Mimo, iż w tym przypadku cera powinna wygląda na nieujednoliconą, musimy sprawić, aby nos pasował do twarzy. Dlatego też również jego pokrywamy podkładem. W makijażu chodzi o to, aby postarzyć naszą twarz oraz uzyskać efekt zaniedbanej cery. Najlepiej pogłębić zmarszczki, które już posiadamy lub poruszać mięśniami tak, by pokazały się miejsca, w których skóra się załamuje i to właśnie tam poprowadzić linie. Zmarszczki najlepiej narysować brązową kredką, a następnie rozetrzeć je szarobrązowym cieniem. Miejsce między zmarszczkami pokrywamy białym cieniem lub kredką, aby stworzyć efekt 3D. W moim przypadku był to pierwszy raz, kiedy rysowałam zmarszczki i widzę, że jeszcze troszkę muszę popracować. Kolor włosów i oczu został zmieniony w programie, co widać gdzieniegdzie :)


baba jaga
Zdjęcia bez retuszu, wykonane telefonem

Jeśli chodzi o samo doczepienie nosa, osobiście tylko go "wetknęłam". Nie przyklejałam go ani nie mocowałam, bo charakteryzacja robiona była tylko do zdjęć. Jeśli chcecie przytwierdzić nos na dłużej, użyjcie lateksu lub kleju charakteryzatorskiego. Klej do rzęs raczej się nie sprawdzi, chyba że użyjecie czegoś naprawdę bardzo mocnego. Duo czy Lashgrip odpada. Możecie również pokombinować z masą żelatynową. Swego czasu mocowałam na nią ołówek w nosie (charakteryzacja tutaj). Nie trzymał się on bardzo długo, ale trochę wytrzymał. Z nosem powinno być łatwiej, bo przyczepia się on jak gdyby sam, wystarczy tylko sprawić, aby nie zjeżdżał :)

A na koniec bonus - wiedźma w swoim domku :D Tak, wiem, nie jestem geniuszem graficznym :D


makijaż czarownicy

Jak wam się podoba moja charakteryzacja? Macie już pomysł na swoje przebranie na Halloween?
Nie zapomnijcie o Instagramie!

Instagram

I Facebooku!

10 komentarzy: