2 grudnia 2017

Ombre (gradient) na paznokciach hybrydowych dla początkujących | Tutorial

Cześć Piękni! 
Nadeszła wiekopomna chwila, kiedy oprócz tutoriali makijażowych mam dla was instrukcję wykonania manicure hybrydowego krok po kroku. Dzisiaj przedstawię wam delikatne ombre oraz wytłumaczę czego unikać oraz jak ułatwić sobie pracę nad nim.


Zaczynamy od odtłuszczenia, zmatowienia i pokrycia wszystkich paznokci bazą oraz utrwalenia ich. W celu wykonania manicure wybieramy dwa kolory, pomiędzy którymi będziemy tworzyć gradient (tak naprawdę to całe takie zdobienie należy nazywać gradientem, ombre uzyskujemy malując każdy paznokieć innym odcieniem z jednej palety). W przypadku osób początkujących najlepiej wybrać kolory zbliżone do siebie, dzięki czemu łatwiej będzie uzyskać płynne przejście. Można oczywiście użyć więcej niż dwóch kolorów, jednak to również jest zadanie dla osób z większym doświadczeniem. Granica między użytymi przeze mnie kolorami przebiega poziomo, jednak możemy również wyznaczyć ją pionowo czy też na ukos.Paznokcie pokrywamy dwiema warstwami jaśniejszego lakieru, utrwalając lakier po nałożeniu każdej z nich (jak przy wykonywaniu normalnego manicure).Wyznaczamy miejsce, w którym nasze kolory mają się spotkać, a następnie pokrywamy paznokieć z jednej strony jednym, a z drugiej - drugim lakierem w taki sposób, aby ustalona granica była widoczna. Używając pędzelka jednego z lakierów (najlepiej ciemniejszego) lub innego specjalnie do tego celu przeznaczonego, zacieramy granicę między lakierami. Nie jeździmy jednak włosiem po całym paznokciu, gdyż doprowadzi to do zupełnego wymieszania kolorów i powstanie nam jeden. Balansujemy jak najbliższej granicy tak, aby uzyskać płynne przejście. Jeżeli efekt nas satysfakcjonuje, możemy na tym poprzestać. Jeśli różnica w odcieniach nie jest wystarczająco wyraźna, utrwalamy lakier i wykonujemy krok ponownie. Można również dołożyć lakieru na miejsca najbardziej oddalone od granicy, aby podkreślić przejście między nimi. Podczas wykonywania gradientu łatwo jest wyjechać lakierem na skórki. Możecie wcześniej posmarować je czymś tłustym, aby lakier się do nich nie przykleił lub usunąć powstałe ślady już po wykonaniu manicure. Wybaczcie, że nie usunęłam moich wcześniej, jednak na żywo nie rzucały się w oczy tak bardzo jak na zdjęciu :)Całość pokrywamy topem i cieszymy się pięknymi pazurkami :) 


Podoba wam się taki efekt na paznokciach? Próbowaliście już wykonać gradient samodzielnie?Nie zapomnijcie o Instagramie!

Instagram

I Facebooku!

5 komentarzy:

 1. Śliczne przejście kolorów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładny, subtelny manicure, jak dla mnie w wiosennym klimacie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat takich pazurków nigdy nie miałam.
  Sądzę, że byśmy się polubili z tym efektem. Kiedyś uwielbiałam eksperymenty paznokciowe.
  Teraz rzadko się kuszę na coś nowego. Szkoda troszkę.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No muszę przyznać, że efekt zachwyca...:)

  OdpowiedzUsuń